Wietnam dla Turystów 2022: Wiza i wymagania odnośnie Covid-19.

Wietnam nareszcie otworzył swoje granice dla turystów (15 marca 2022) – po ponad 2 latach bycia zamkniętym przez pandemię Covid-19. W dodatku Wietnam, porównując go do pozostałych krajów Azjatyckich, ma obecnie jedną z najłatwiejszych polityk wjazdowych dla turystów!

Ponadto Wietnam nie wymaga okazywania paszportów covidowych potwierdzających szczepienie!

WIETNAM – WIZA DLA POLAKÓW

Wiza turystyczna dla obywateli Polski wydawana jest na miesiąc, z możliwością comiesięcznego przedłużania jej ważności. Wizę można wyrobić na E-wizowej stronie internetowej narodowego portalu imigracyjnego. Uprawnia nas ona do jednorazowego wjazdu na terytorium Wietnamu.

Ile kosztuje Wiza do Wietnamu?

Wyrobienie E-visa kosztuje 25 dolarów. Trzeba po nią aplikować online.

Ile czeka się na e-wizę do Wietnamu?

Na wyrobienie wietnamskiej E-wizy czeka się 3 dni robocze.

WJAZD DO WIETNAMU – WYMAGANIA ODNOŚNIE COVID-19

AKTUALIZACJA! Od 15 Maja Wietnam zniósł obowiązek wykonywania testów na obecność covid-19 przed przylotem. Nie trzeba również wypełniać deklaracji zdrowotnej oraz pobierać aplikacji PC-Covid. Informuje nas o tym oficjalna dyspozycja wietnamskiego rządu o numerze 416/CD-TTg.

Po otrzymaniu E-wizy należy spełnić kilka dodatkowych wymagań odnośnie Covid-19, by dostać się do Wietnamu. Wśród nich znajduje się:

 • wykonanie testu na obecność Covid-19
 • wypełnienie deklaracji zdrowotnej
 • pobranie aplikacji „PC-Covid” przed przylotem
 • wykupienie ubezpieczenia medycznego zawierającego pokrycie wydatków na wypadek zarażenia się Covid-19.

Jaki test należy wykonać przed przylotem do Wietnamu?

By wlecieć do Wietnamu musisz wykonać jeden z poniższych testów:

 • test na Covid-19 RT-PCR albo RT-LAMP nie później, niż 72 godziny przed wylotem

ALBO

 • test antygenowy test Covid-19 maksymalnie 24h przed odlotem.

Wymagania te nie dotyczą dzieci poniżej 2 roku życia.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie uda Ci się wykonać testu przed przylotem – będziesz miał obowiązek poddać się testowi na Covid-19 w ciągu 24h od przylotu do Wietnamu.

Pozostałe wymagania wjazdu dla turystów

 1. Pobrać i wypełnić deklaracje zdrowotną. Mieć ją ze sobą na lotnisku.
 2. Zainstalować przed przylotem aplikację „PC-Covid” i używać jej w trakcie pobytu.
 3. Wykupić ubezpieczenie medyczne o wartości minimum 10,000$, pokrywające ewentualne koszty medyczne, które mogą powstać, gdy zachorujesz na Covid-19. Należy mieć przy sobie dokument potwierdzający wykupione ubezpieczenie.

Czy Wietnam wymaga paszportu covidowego?

Nie ma znaczenia, czy jesteś zaszczepiony, czy nie – każdego obowiązują te same zasady wjazdu i pobytu. Certyfikat potwierdzający szczepienie przeciwko Covid-19 nie jest wymagany do wjazdu do Wietnamu.

Wietnam – ile trwa obowiązkowa kwarantanna po przylocie?

Wietnam nie wymaga poddania się obowiązkowej kwarantannie przylatującym turystom. Z kwarantanny zwolnieni są zarówno szczepieni, jak i nieszczepieni.

Jeżeli wybierasz się do Wietnamu pierwszy raz, koniecznie przeczytaj post CZEGO NIE ROBIĆ W WIETNAMIE!

14 komentarzy

 • Cześć,
  Czy istnieje obecnie możliwość wyrobienia 90-dniowej wizy on-arrival ukożliwiającej wielokrotny wjazd do Wietnamu?
  Pozdrawiam,
  Tomek

  • Hej,
   Linh mówi, że obecnie niestety nie wydają. Dla turystów aktualnie wydają tylko miesięczną ewizę. Pewnie zmieni się to z czasem, o czym poinformuje na blogu.
   Pozdrawiamy 🙂

 • Czy wizę mogę wyrobić wcześniej niż zakupić bilety na samolot? Czy tam podaje się konkretne daty wjazdu i wyjazd?
  Czy może jej ważność liczy się id dnia przekroczenia granicy?
  Na grupach piszą teraz, że podobno na razie nie można zrobić wizy, bo wstrzymano ze względu na nowy szczep omikron czy coś. W innych źródłach piszą, że to bzdura.
  Nie chce sytuacji, że kupię bilety na samolot i wizy nie dostanę.
  Będę wdzięczna za informacje.

  • Wizę można wyrobić przed kupnem biletu, nawet lepiej tak zrobić. Daty wylotu i odlotu trzeba podać aplikując o wizę i jest ważna właśnie w tym podanym terminie.
   E-wizy wydają, to jest nieprawdziwa informacja, że wstrzymano wydawanie wiz. Rodzina przylatuje mnie odwiedzić za tydzień, właśnie na wizie turystycznej.
   Jedyne, co nie jest wydawane to visa on arrival – i prawdopodobnie stąd bierze się plotka, że Wietnam wstrzymał wydawanie wiz.

   • Czy masz jakiś update odnośnie sytuacji wizowej obecnej? Ja czytałem że jedyna wiza wstrzymana teraz to e-visa a resztę wydają. Ale jest tyle różnych stron że się w tym gubię. Planuję przyjechać na trochę ponad miesiąc więc e-visa trochę nie działa bo nie można jej też przedłużać nawet jak jest wydawana….

 • Test na Covid przed wylotem/przylotem do Wietnamu. To zrozumiałe.
  A jak jest w drugą stronę tj. podczas powrotu do Polski?
  Czy też trzeba wykonać taki przed wylotem (Doha/Warszawa)?

 • Hej, ta ewiza daje tylko miesięczny pobyt, wiesz może jak najlepiej rozwiązać jakiś dłuższy pobyt w Wietnamie? Tajlandia ma wizy do 3 miesięcy

 • hey, wjeżdżam na wyspę Phu Quoc bez wizy, a chcąc opuścić ją na kilka dni (Malezja, Kambodża) jestem zobowiązany do kupna E-wizy wietnamskiej?

 • Te informacje na rządowej stronie e-visa o cenach były dla mnie tak zlane w jedno że spodziewałem się dodatkowego kasowania 25usd Stamping fee na lotnisku ale cale szczęście nic nie było. Na Cam Rahm jak wpadliśmy na halę z kolejkami do immigration officer to warto wziąć tą z lewej jak są po równeo bo szła najszybciej. Ci funkcjonariusze z okienka dyplomatycznego i staff-only podbierali z niej ludzi zamiast siedzieć bezczynnie ale z daleka tego nie widać i wydaje się że każda kolejna do jednego oficera.
  I nie liczcie że przez małe dziecko ktoś z obsługi was zaprosić bez kolejki bo nic takiego nie widziałem

 • Cześć, a jak to jest z przylotem na wizie do Hanoi, czy jak polecę do Kambodży w ciągu kilku dni to muszę znowu kupić wizę do Wietnamu ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − osiemnaście =