Hanoi Płonie: Rekordowe temperatury obalają Majowe statystyki

Słońce bije niemal pionowo, asfalt zdaje się wrzeć, a powietrze pulsuje gorącem. W Hanoi, stolicy Wietnamu, mamy do czynienia z rekordowymi temperaturami. Jeżeli jesteś turystą i wybrałeś Wietnam na majowe wakacje, prawdopodobnie nie spodziewałeś się takiego upału.

Stacja pogodowa Ha Dong w Hanoi odnotowała w środę 17.05.2023 temperaturę 41,3 stopnia Celsjusza. To najwyższy wynik dla maja od trzydziestu lat, odkąd stacja zaczęła swoją działalność. Jeżeli dodać do tego wysoką wilgotność typową dla tego regionu, okaże się, że naprawdę mamy do czynienia z ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

Dla odwiedzających to może być zaskakujące, ale mieszkańcy są przygotowani na takie warunki. Zadbaj o siebie, podążaj za ich radą i przykładem. Unikaj przebywania na otwartym powietrzu w najgorętszych godzinach dnia, pij dużo wody i noś przewiewne, bawełniane ubrania.

Niewątpliwie ta fala upałów wpłynie na Twoje plany turystyczne. Wielu z nas przyjeżdża do Wietnamu, aby doświadczyć jego pięknej przyrody, fascynującej kultury i smakowitej kuchni. Ale upał może pokrzyżować te plany. Najważniejsze jest, aby pamiętać o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie. Zaopatrz się w kapelusz, krem i okulary przeciwsłoneczne, butelkę wody i pozytywne nastawienie.

Prognoza pogody od 18.05 do 27.05.2023

Na szczęście Wietnam oferuje wiele atrakcji, które można odwiedzić w tych warunkach. Przemyśl swoje plany, skorzystaj z miejscowych centrów handlowych, muzeów, galerii sztuki i kawiarni. To doskonała okazja, by zgłębić historię i kulturę Wietnamu z perspektywy chłodzącego klimatyzatora.

Hanoi i majowe upały. Co robić?

A jeżeli jesteś w Hanoi, nie zapomnij skorzystać z okazji, aby spróbować jednego z najbardziej popularnych letnich przysmaków – „kem xoi„, czyli lodów z kleistym ryżem. To lokalny sposób na walkę z upałem.

Jezioro Hoan Kiem wieczorem, Hanoi.

Nocne życie w Hanoi jest równie tętniące jak dzienne, a po zachodzie słońca temperatura staje się znacznie bardziej znośna. Wykorzystaj ten czas na odkrywanie ulicznych targów, nocnych spacerów wzdłuż Jeziora Hoan Kiem, czy zwiedzanie fascynujących ulic Starego Miasta.

Jeśli cenisz sobie treści wolne od reklam i sponsorowanych treści, to możesz wesprzeć moją pracę poprzez postawienie mi wirtualnej kawy https://buycoffee.to/josyn. Dzięki temu będę mógł kontynuować pisanie użytecznych i wartościowych tekstów dla Ciebie i innych czytelników!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =