Wietnam planuje w pełni otworzyć granicę dla turystów do Czerwca 2022

Zgodnie z post-covidowym planem ożywienia turystyki, Wietnam planuje ponowne otwarcie granic dla zagranicznych turystów do czerwca 2022 roku – ogłosiła Wietnamska Narodowa Administracja Turystyki (VNAT).

VNAT podlegające pod wietnamskie Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki zapowiedziało, że Wietnam szykuje się do ponownego przywitania zagranicznych turystów, dzięki procesowi, który ma zapewnić krajowi „nową normalność” i skuteczne kontrolowanie epidemii.

W zeszłym miesiącu premier Pham Minh Chinh zgodził się na propozycję ministerstwa, aby pilotować plan ponownego turystycznego otwarcia wyspy Phu Quoc w południowej prowincji Kien Giang.

Zgodnie z programem próbnym, zaplanowanym od listopada 2021 r. do marca 2022 r., Phu Quoc będzie pierwszym miejscem, które zostanie ponownie otwarte dla przybyszów z zagranicy. Ale tylko z krajów i regionów, które według rządu wietnamskiego opanowały pandemię. Punktem odniesienia będą krajowe wskaźniki szczepień. Kraje te obejmują Stany Zjednoczone, Australię, kraje europejskie, kraje Bliskiego Wschodu i kraje Azji Północno-Wschodniej.

Zagraniczni goście na Phu Quoc będą musieli być w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19, przy czym druga dawka szczepionki musi zostać przyjęta nie mniej niż 14 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed ich przylotem.

Będą musieli również okazać negatywny wynik testu na COVID-19, wykonany maksymalnie 72 godziny przed wjazdem do Wietnamu.

Na podstawie wyników planu pilotażowego, inne atrakcje, takie jak zatoka Ha Long w północnej prowincji Quang Ninh, starożytne miasto Hoi An w środkowej prowincji Quang Nam oraz nadmorskie miasto Nha Trang w południowo-środkowej prowincji Khanh Hoa, mogą zostać potencjalne otwarte na turystykę pomiędzy grudniem 2021, a czerwcem 2022.

Według VNAT, do czerwca 2022 wszystkie miejscowości turystyczne w całym Wietnamie będą otwarte na międzynarodowych przybyszów.

Jeśli chodzi o turystykę krajową, miejscowości zdolne do kontrolowania pandemii, mogą przyjmować turystów krajowych od listopada tego roku, pod warunkiem, że będą oni w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19 i zastosują środki zapobiegania epidemii.

Wpływ koronawirusa na turystykę w Wietnamie

Z powodu pandemii Wietnam przyjął tylko 3,7 miliona międzynarodowych gości i 56 milionów podróżnych krajowych w 2020 roku. Odpowiednio o 80 procent i 34,1 procent mniej niż rok wcześniej.

W tym samym okresie dochody z turystyki spadły o 58,7 procent w stosunku do roku 2019.

Wietnam zamknął swoje granice od marca 2020 roku, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, umożliwiając wjazd jedynie zagranicznym, wykwalifikowanych pracowników, inwestorom, dyplomatom i wietnamskim repatriantom. Wszyscy po przyjeździe podlegają kwarantannie.

Źródło: tuoi tre news.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 1 =