3 miesięczna e-wiza turystyczna do Wietnamu – znów dostępna od 15 sierpnia 2023.

Wietnam kusi dłuższym pobytem. Co zmieniło się w systemie wizowym?

Zapakuj walizki i przygotuj się na dłuższą przygodę, bo Wietnam właśnie podnosi stawkę! Od 15 sierpnia 2023 roku, Wietnam wydłuża ważność swojej elektronicznej wizy turystycznej z 30 do 90 dni. To znaczy więcej czasu na odkrywanie fascynującej kultury, przepięknych krajobrazów i smakowitej kuchni.

To nie jest tylko wietnamski kaprys, ale celowy krok, by przyciągnąć więcej turystów i inwestorów. Dzięki temu podróżnicy, zarówno ci spragnieni nowych doświadczeń, jak i ci z biznesowym zacięciem, będą mogli jeszcze głębiej zanurzyć się w wietnamskich realiach.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości! Oprócz wydłużonej e-wizy, Wietnam wprowadza wizy wielokrotnego wjazdu. Oznacza to mniej papierkowej roboty i oszczędność czasu i pieniędzy – zarówno dla Ciebie, jak i dla wietnamskiego rządu. Jak powiedział Le Tan Toi, przewodniczący Komitetu Obrony i Bezpieczeństwa Zgromadzenia Narodowego: „Trzymiesięczna e-wiza zaspokoi potrzebę zagranicznych gości, aby przedłużyć swój pobyt, badając perspektywy inwestycyjne.

Ta zmiana została bardzo ciepło przyjęta przez sektor turystyki i biznesu w Wietnamie. Wierzą, że te nowe regulacje sprawią, że kraj stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla turystów i inwestorów, pomagając w ożywieniu gospodarki, szczególnie po wyzwaniach, jakie przyniosła pandemia COVID-19.

Obecnie Wietnam udziela e-wiz dla obywateli około 80 krajów, w tym Polski.

Jak aplikować o wizę?

Co ważne, proces aplikacji o e-wizę do Wietnamu pozostaje taki sam. Nadal będziesz potrzebować:

  • skanu swojego paszportu,
  • aktualnego zdjęcia paszportowego,
  • opłacenia wymaganej opłaty online.

Formularz wizowy znajdziesz tutaj.

Po zatwierdzeniu, e-wiza zostanie wysłana na twój adres e-mail.

Ceny wizy

W poniższej tabeli przedstawiam ceny za turystyczną e-wizę do Wietnamu, w zależności od wybranej opcji.

Rodzaj wizyCena
1 miesięczna – pojedynczy wjazd25$
1 miesięczna – wielokrotny wjazd50$
3 miesięczna – pojedynczy wjazd25$
3 miesięczna – wielokrotny wjazd50$

Szykuj walizki!

Jeśli Wietnam był na twojej liście miejsc do odwiedzenia, teraz jest idealny moment, aby zrealizować te plany. Wydłużenie ważności e-wizy do 90 dni i wprowadzenie wiz wielokrotnego wjazdu sprawiają, że kraj staje się bardziej dostępny i atrakcyjny dla podróżników.

Więc pisak w dłoń i zaznacz Wietnam na swojej mapie podróży. Od 15 sierpnia 2023 roku, możesz cieszyć się bardziej elastycznymi warunkami wizowymi. Czas zacząć planować swoją następną przygodę!

Jeśli cenisz sobie treści wolne od reklam i sponsorowanych treści, to możesz wesprzeć moją pracę poprzez postawienie mi wirtualnej kawy https://buycoffee.to/josyn. Dzięki temu będę mógł kontynuować pisanie użytecznych i wartościowych tekstów dla Ciebie i innych czytelników!

9 komentarzy

  • Przylatuje na Phu Quoc czarterem.
    Czy mogę wyskoczyć sobie na 4 dni do Bangkoku i wrócić bez żadnych dodatkowych formalności?Szukam info i nigdzie nie potrafią mi odpowiedzieć może z praktyki cis podpowiesz proszę

  • Cześć, lecę niedługo do Azji i w planach mam także odwiedzić Wietnam. Czy lepiej kupić wizę online czy można normalnie na lotnisku? Czy cena jest taka sama? Nie ukrywam że lubię dostać wizę i pieczątkę do paszportu a kupując online pewnie tego nie ma?

  • Przestroga! Polecam zainteresować się wizą z większym wyprzedzeniem przed wyjazdem. Sam zrobiłem to na tydzień przed, po 4 dniach zostałem poproszony o doszczegółowienie danych mojego pobytu i… ponowne rozpatrzenie wizy nie zostało zrealizowane na czas. Skończyło się na przesunięciu lotu i aplikowaniu o ekspresową wizę przez konsulat.
    Ostrzegam też przed milionem stron, które pośredniczą w kupnie wizy (szczególnie tych ekspresowych) – w większości to pewnie scam, korzystać tylko z linka podanego w wpisie na blogu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 19 =