Jak dojechać z Hanoi do Ha Long i Cat Ba.

1. Busem

Dojazd z Hanoi do Cat Ba busem jest opcją bezpieczną, niezawodną, o rozsądnej cenie. Wiele firm oferuje tego typu usługi, np. Cat Ba Express, Daii-chi Travel, Interbuslines, Fullmoonparty, Goodmorning. Czas dotarcia z Hanoi bezpośrednio do miasta na Cat Ba wynosi około 4 – 4,5 godziny. Ceny biletów zaczynają się od 230.000 VND (38 zł) od osoby.

„Cat Ba Express Bus”

Każdego dnia dostępne są 3 kursy na Cat Ba oraz 3 powrotne.

 • Godziny odjazdów z Hanoi: 7:30 / 10:30 / 14:00
 • Godziny odjazdów z Cat Ba: 8:45 / 12:30 / 15:30

Cena biletu w jedną stronę to 250 000 VND.

W Hanoi znajdują się 3 punkty odbioru:

 • Hotel w Old Quoter: odbiór w godzinach 7:15, 10.45 oraz 13.45
 • Biuro Cat Ba Express pod adresem: Nguyen Huu Huan Street, Hoan Kiem District. Bus podjeżdża o 7:30, 11:00 i 14:00
 • Wejście do supermarketu Aeon Mall Long Bien o 7:45, 11.15 and 14:15

W Cat Ba wyznaczone są dwa miejsca, z których odjeżdża bus:

 • Wybrany hotel w mieście Cat Ba o 8.45, 12.15 oraz 15.45
 • No 219, ¼ Street, Cat Ba o godzinie: 9:00, 12.30 and 16:00

W jaki sposób zarezerwować bilety?

„Daii-chi Travel”

Drugim przykładem są busy firmy Daii-chi Travel. Rezerwacji dokonujemy w intuicyjnym formularzu na ich stronie internetowej, włącznie z wyborem godziny i miejsca odbioru. Po opłaceniu, dostajemy maila z biletem, który należy wydrukować i okazać przed wejściem do pojazdu.

Cena biletu to 230.000 VND.

2. Motorem i promem – na własną rękę

Dojazd na Cat Ba z Hanoi motorem jest najtańszą i najszybszą opcją (nie licząc ceny wypożyczenia skutera, który jednak wypada posiadać nawet w Hanoi). Trasa jest bardzo prosta zarówno pod względem warunków drogowych, jak i nawigacji. Motorowa wyprawa z Hanoi do Cat Ba powinna być Twoją pierwszą trasą na dwóch kółkach w Wietnamie. Pozwoli Ci sprawdzić Twoje umiejętności i doda pewności siebie.

Brat zjeżdżający z promu.

Jak przygotować się do trasy Cat Ba – Hanoi motorem ?

 1. Wypożycz motor w Hanoi. Polecam wypożyczalnie skuterów Minh’s Motorbikes. Korzystam z niej od wielu miesięcy. Wystarczy przyjechać, wybrać motor, podpisać umowę, zostawić kaucję i Wietnam stoi przed Wami otworem. W przypadku wystąpienia usterki wypożyczalnia naprawi motor na swój koszt. Cena najmu motoru na miesiąc to 800.000 VND (za Honda Wave 110cc), a wysokość depozytu to 2 miliony dongów (ok. 320 zł).
 2. Przygotuj: ubrania z długim rękawem i nogawkami (łatwo o oparzenia na skórze, gdy przez parę godzin jedziecie w pełnym słońcu), maskę i okulary przeciwsłoneczne (by chronić przed zanieczyszczeniami i słońcem), dobrze przylegający kask (nic bardziej nie denerwuje, jak wiatr zsuwający kask z głowy), płaszcz przeciwdeszczowy i folię do przykrycia bagażu (deszcz może lunąć w każdej chwili), gumowe liny do przymocowania ładunku, mocowany na motorze uchwyt do telefonu, wodę z sokiem z limonki i solą – chroni przed udarem słonecznym.
 3. Zamocuj uchwyt na telefon i bagaże na motorze. Plecak możesz umieścić w przestrzeni między nogami, a drugi dać pasażerowi na plecy.
 4. O ile nie jest to świeżo wypożyczony motor, to podjedź do najbliższego warsztatu, by sprawdzili ciśnienie w oponach i olej. Zatankuj.
Linh w klasycznej stylóweczce wietnamskiej na motor 😀

Jak dojechać motorem z Hanoi do Cat Ba?

W Hanoi ustaw nawigacje w mapach google na Gót Harbor i wybierz opcję Unikaj autostrad. Jedź drogą QL5.

Bądź ostrożny na światłach i stosuj się do ograniczeń prędkości, by nie zostać zatrzymanym przez policję. Często proszą o międzynarodowe prawo jazdy, za którego brak grozi mandat w wysokości 800.000 VND do 1.2 miliona dongów. Zazwyczaj nie mówią jednak po angielsku, więc puszczą Cię bez niczego w 80-90% przypadków.

Spontaniczny trip na Cat Ba. Linh szuka noclegu.

Gdy dotrzesz do portu Gót, kup bilet na prom. Jego cena to 45.000 VND za osobę z motorem i 12.000 VND za dodatkowego pasażera. Gdyby na miejscu był korek samochodowy to po prostu wymiń go i dojedź bezpośrednio do budki, która sprzedaje bilety. Czas dopłynięcia na wyspę to około 20 minut.

Godziny kursowania promów w porcie pasażerskim Haiphong. Lewa kolumna: port w Haipgon, prawa kolumna: port na Cat Ba.

W momencie zjechania z pokładu promu na ziemię, drogi rajskiej wyspy Cat Ba stoją przed Tobą otworem. Zobacz, jak najciekawiej spędzić tu czas – ATRAKCJE CAT BA.

3. Jak dojechać z Hanoi do Cat Ba limuzyną?

Bus-limuzyna jest fantastyczną opcją, gdy zależy Ci na czasie i komforcie. Zostaniesz odebrany we wskazanym przez Ciebie miejscu – zarówno w Hanoi, jak i na Cat Ba. Odbiór odbywa się w godzinach 7 – 13. Cena takiej usług to zazwyczaj 400 – 450.000 VND / osobę (65-70 zł). Kierowca jedzie bardzo szybko przez autostradę.

Gdy korzystaliśmy z tej opcji z bratem, dotarliśmy z Ha Long do Hanoi w około 3 godziny. W środku były bardzo komfortowe, skórzane, regulowane fotele, klimatyzacja oraz butelki z wodą. Idealne wnętrze zarówno do pracy zdalnej, jak i snu.

Firma, z której korzystałem to Hugo Vietnam Travel. Rezerwacji możecie dokonać:

 • Osobiście w biurze pod adresem: No. 9 Hang Thung street- Hoan Kiem – Hanoi.
 • Telefonicznie: (0463) 299 884 / 0985 085 892 / 0906 216 292
 • Pisząc do nich na facebooku.

4. Promem

Część turystów decyduje się na zwiedzanie Ha Long i stąd planuje dostać się na Cat Ba. Najlepiej wypożyczyć wówczas skuter na kilka dni, podjechać nim do portu, a następnie używać go jako środka transportu na wyspie.

W drodze z Ha Long do Cat Ba, listopad 2019.

Jak dopłynąć z Ha Long na Cat Ba?

 1. Wypożycz motor w Ha Long – polecam TEGO Pana, ma dobre ceny, jest niesamowicie pomocny i wypożyczył nam skutery bez kaucji po kilku prośbach – wystarczyło przesłać mu zdjęcie paszportu. Gdy potrzebowaliśmy zorganizować szybki transport powrotny do Hanoi, również służył pomocą. Mówi po angielsku.
 2. Ustaw nawigację i dojedź do portu turystycznego w Ha Long: Bến phà Tuần Châu.
 3. Kup bilet na prom do portu Gia Luan (ok. 40 minut jazdy od miasta), lub Cai Beo (w sercu miasta). W zależności od wybranej destynacji i rodzaju statku, ceny biletów wahają się od 80.000 VND do 120.000 VND.
 4. Wjedź na statek i podziwiaj z bliska jeden z 7 naturalnych cudów świata – zatokę Ha Long. Zapiera dech w piersiach!
Ceny za bilety: 1. Piesza osoba 2. Motor 3. Samochód osobowy
Godziny w jakich odpływają promy z Ha Long.

Środek transportuCena za osobęCzas dotarcia
Bus230.000 VND4 – 4,5 godziny
Motor + prom125.000 VND za osobę
137.000 VND za dwie osoby
3,5 – 5 godzin
Limuzyna450 000 VND3,5- 4 godziny

Jeśli cenisz sobie treści wolne od reklam i sponsorowanych treści, to możesz wesprzeć moją pracę poprzez postawienie mi wirtualnej kawy https://buycoffee.to/josyn. Dzięki temu będę mógł kontynuować pisanie użytecznych i wartościowych tekstów dla Ciebie i innych czytelników!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =