Wietnam znosi przymusową kwarantannę dla zagranicznych ekspertów wjeżdżających do kraju.

Wietnam zniósł 14-dniową kwarantannę dla zagranicznych ekspertów, inwestorów, menadżerów i dyplomatów przylatujących do kraju na okres czasu krótszy niz 14 dni – donoszą lokalne media VNExpress.

Zgodnie z wytycznymi wydanymi we wtorek przez Ministerstwo Zdrowia, nadal muszą jednak stosować się do zaleceń takich jak noszenie masek, czy unikanie ściskania dłoni na przywitanie. Celem jest ograniczanie potencjalnego rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przyjezdni są zobowiązani do wypełnienia deklaracji medycznej na wjeździe.

Organizacja lub firma, która zaprasza obcokrajowców musi zagwarantować pokrycie kosztów ich kwarantanny oraz leczenia, w przypadku, gdy u przyjezdnego zostanie wykryty COVID-19. Można również wykupić ubezpieczenie medyczne na ten cel.

Wietnam od 1 września zaczął pobierać opłaty za kwarantannę, od osób przylatujących z zagranicy. Osoby przybywające na misje dyplomatyczne są zwolnione z tej opłaty.

Jeżeli po 14 dniach wynik testu na koronawirusa okaże się negatywny, osoba może pozostać w Wietnamie bez kwarantanny.

Wietnam na dzień 03.09.2020 odnotował 10 046 przypadków zarażenia COVID-19, w tym 35 śmiertelne. Na kwarantannie przebywa obecnie ponad 55 000 osób.

About the author

Josyn

Cześć! Jestem iluzjonistą, który przyjechał do Wietnamu, poznał lokalną dziewczynę i postanowił tu zamieszkać na stałe.
Z radością pokaże Ci kraj od środka! Na blogu poznasz wietnamskie atrakcje, kulturę, ludzi i zobaczysz, jak rozkręcam tu biznes od zera.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *